Doğalgaz Cam Menfezi

Menfez: Temiz havayı içeri alan ve kirli havayı uzaklaştıran bir sistemdir. Ortamda istenilen yön neresi olursa olsun hava giriş çıkışını yani hava sirkülasyonunu sağlar. Tipik olarak evlerde, banyolarda ve tuvaletlerde kullanılan cam veya pencere kanallı bir parçadır. Dış ve iç havayı birbiri ile dolaştırmak için ince veya kalın kanallara sahiptir, bu kanallar sayesinde nem veya havanın ortama geçişini sağlar. Izgara içerisindeki ağlar sayesinde haşerelerin ve böceklerin ortama girmesini de engeller.

Menfez kullanmanın amacı nedir?

Menfezler banyo, tuvalet ve mutfaklarda havalandırma amaçlı kullanılır. Ortamın havasız kalmaması için banyo ve tuvaletlerdeki koku, buhar ve nemi uzaklaştırmak için kullanılırlar. Mutfakta nemi, kokuyu ve istenmeyen ısıyı içeriden uzaklaştırmak için kullanılırlar.

Mutfakta kullanılan cam ızgaranın temel amacı doğalgaz sızıntısını önlemektir. Olası bir doğalgaz veya gaz sızıntısı durumunda ortamı havalandırmak için kullanılırlar.

Mutfaktaki cam menfezler asla naylon, torba veya hava geçişini engelleyen malzemelerle kapatılmamalıdır. Mutfaklarda kullanılan doğal gaz menfezleri, karbon monoksit veya gaz sızıntısı olduğunda hayati önem taşır.

Ek bilgi için lütfen 0538 328 29 71 numaralı telefondan Çankaya Cam ile iletişime geçin.

Çankaya Cam
Aşağı Ayrancı, Çankaya, Ankara

Çankaya Camcı